První odsouzený za silvestrovské sexuální útoky v Düsseldorfu

První odsouzený za silvestrovské sexuální útoky v Düsseldorfu
Popisek: Ilustrační foto
12 / 05 / 2016, 11:00

Nejen v Kolíně nad Rýnem, ale i v Düsseldorfu došlo o Silvestru k masovému sexuálnímu napadení žen. Jeden z pachatelů byl usvědčen z napadení a ublížení na zdraví.

Německý soud v Düsseldorfu poslal na rok a sedm měsíců do vězení muže, který během silvestrovských oslav ve městě obtěžoval osmnáctiletou ženu. Podle agentury DPA jde o první případ, kdy byl některý z útočníků z Düsseldorfu odsouzen. 

Žena poznala třiatřicetiletého a již dříve trestaného Maročana na televizních záběrech ze silvestra, na jejichž základě podala trestní oznámení. Podle jejího svědectví jí v centru Düsseldorfu obklopila skupina 15 až 20 mužů "středomořského" vzhledu, kteří jí asi tři minuty osahávali po celém těle. Maročan dostal za obtěžování devět měsíců vězení. Dalších deset měsíců si odsedí kvůli dvěma dalším násilným trestným činům.

Minulý týden dostali za silvestrovské útoky v Kolíně nad Rýnem půlroční podmíněné tresty dva Alžířané. Nepodařilo se totiž prokázat, že se dopustili sexuálního násilí. Odsouzeni tak byli pouze za krádež a přechovávání kradených věcí. První nepodmíněný trest vězení dostal v dubnu jednatřicetiletý Alžířan.

Mezi silvestrovskými útočníky byli převážně mladí muži severoafrického původu, část z nich žádala v Německu o azyl. 

Zdroj: welt.de, ceskatelevize.cz

Tagy článku