První předvýrobní série Mig-35 začne brzy testovat

První předvýrobní série Mig-35 začne brzy testovat
Autor: mashleymorgan (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Ilustrační foto Mig-35
25 / 03 / 2016, 08:45

První předvýrobní série víceúčelového stíhacího letounu MiG-35 (Fulcrum-F) začne letové zkoušky během tohoto roku. 17. března to oznámil Sergej Korotkov, výkonný ředitel společnosti MiG.

CEO společnosti MiG CEO neupřesnil, kolik strojů MiG-35 bude předvýrobní série obsahovat. Podle Korotkova je výroba financována v rámci smlouvy o výzkumu a vývoji z ruského ministerstva obrany.

"Dnes jsme splnili první etapu. Ruské ministerstvo obrany přezkoumalo a schválilo návrh. Práce je vykonávána v souladu s harmonogramem stanoveným ve smlouvě," řekl Korotkov v tiskovém prohlášení. "Letoun, který zde v současné době zůstává prochází všemi fázemi kompletace. Letos bude sestaven a předán zákazníkovi na letové zkoušky."

MiG-35 je pokročilá verze legendární MiG-29 a integruje vyspělé technologie  4 ++ generace stíhacích letounů jako naříklad AESA radar. Bude schopen sledovat až 10 cílů a zaútočit na 4 - 6 z nich.

Technické údaje:

Posádka: 2
Rozpětí: 15 m
Délka: 19 m
Výška: 6 m
Hmotnost prázdného stroje: 15 000
Vzletová hmotnost: 22 700 kg
Motor: 2x Klimov RD-33N
Tah motoru: 81,4 kN
Max.rychlost: 2 450 km/h
Dostup: 18 900 m
Dolet: 4 000 km
Výzbroj: 1× 30mm kanón, 5 000 kg podvěšené raketové nebo pumové výzbroje na deseti závěsnících

Zdroj: IHS Jane´s, Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace