První "šaría kompatibilní" letecká společnost je z Malajsie

První &quote;šaría kompatibilní&quote; letecká společnost je z Malajsie
Autor: Twitter|Popisek: Personál společnosti Rayani Air
22 / 12 / 2015, 21:15

21. prosince byla v Malajsii představena první letecká společnost na světě, fungující podle islámských pravidel šaría. Příští rok se očekává start podobných aerolinek ve Velké Británii.

Rayani Airlines jsou novou, nízkonákladovou společností, která striktně dodržuje pravidla šaría, jak sdělil ředitel společnosti, Jaafar Zamhari. To podle něj zahrnuje povinný hidžáb pro muslimské letušky, je zakázaný alkohol na palubě letadla, jídlo a nápoje jsou halal. Před odletem budou recitovány modlitby.

Aerolinky zatím poskytují pouze vnitrostátní lety, příští rok ale chtějí expandovat i do zahraničí, tedy konkrétně na Blízký východ, kde by společnost ráda poskytovala služby poutníkům do Mekky.

Příští rok by měla zahájit provoz šaría kompatibilní společnost Firnas Airways bangladéšského podnikatele Kazi Shafiqura ve Velké Británii.

Zdroj: The Independent, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace