První transkontinentální 5G síť je tu

První transkontinentální 5G síť je tu
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
08 / 08 / 2016, 12:00

Ericsson, SK Telecom a Deutsche Telekom spustí zkušební 5G síť v Jižní Koreji a v Německu.

• Síť bude využívat 5G technologie, např. virtualizovaný 5G Ready Core (řídící vrstvu sítě), softwarově-definovanou infrastrukturu (SDN), sdílený cloud a network slicing
• Spuštění sítě umožní otestování pokročilých 5G komunikačních scénářů a optimalizaci uživatelských zkušeností s roamingem

Společnost Ericsson (NASDAQ: ERIC) se spojila s předními telekomunikačními operátory SK Telecom and Deutsche Telekom na projektu nasazení první zkušební transkontinentální 5G sítě na světě. Ericsson bude v projektu výhradním dodavatelem infrastruktury.

Tři společnosti dohromady spustí v Jižní Koreji a v Německu zkušební síť, která bude využívat klíčové 5G technologie jako virtualizace síťových funkcí (NFV), softwarově řízená infrastruktura (SDN), sdílení cloudu a network slicing. Hlavním cílem projektu je vytvořit globální prostředí pro 5G pokročilé komunikační scénáře a optimalizovat uživatelské zkušenosti s roamingem. Partneři budou navíc spolupracovat i na vývoji 5G ekosystému, podpoře globálního marketingu a možností v oblasti standardizace.

Alex Jinsung Choi, výkonný ředitel pro technologie a šéf Oddělení korporátního výzkumu a vývoje ve společnosti SK Telecom, uvedl: "5G se velmi liší od svých předchůdců v tom, že systém je vybudován jako platforma pro poskytování optimalizovaných služeb, které jsou přizpůsobeny potřebám jednotlivých zákazníků v celosvětovém měřítku. Prostřednictvím této třístranné spolupráce budeme schopni lépe pochopit a vybudovat 5G systém, který dokáže uživatelům na celém světě poskytovat stabilní a vylepšené uživatelské prostředí."

Bruno Jacobfeuerborn, výkonný ředitel pro technologie ve společnosti Deutsche Telekom, řekl: "Mnoho ze zákaznických scénářů, plánovaných pro éru 5G, bude celosvětově vyžadovat vynikající a garantovanou kvalitu služby (QoS=Quality of Service). Použití Network Slicing pro Roaming bude z našeho pohledu klíčovým prvkem podpory mezinárodních firem našich zákazníků, kterým chceme poskytnout optimalizovanou zkušenost stejnou po celém světě. Těšíme se z účasti na tomto spojenectví zaměřeném na další rozvoj 5G komunikačních scénářů."

Ericsson a SK Telecom v říjnu 2015 úspěšně předvedli technologii network slicing. SK Telecom a Deutsche Telekom uzavřeli strategické 5G partnerství na Světovém mobilním kongresu (MWC), který se uskutečnil v únoru 2016 v Barceloně.

Ulf Ewaldsson, výkonný ředitel pro technologie ve společnosti Ericsson, prohlásil: "5G umožní inovativní případy použití v globálním měřítku. Ericsson se zavázal ke spolupráci na ekosystémech a multi-odborové spolupráci s cílem pomoci všem si uvědomit jejich potenciál a zajistit všechny výhody 5G pro lidi, firmy a celé společnosti kdekoli a co nejrychleji."

Uzavření partnerství mezi Ericsson, SK Telecom a Deutsche Telekom oznámily společnosti na Světovém mobilním kongresu (MWC) Šanghaj, který se konal od 29. června do 1. července 2016 v čínském městě Šanghaj.

Zdroj: Tisková zpráva PRAM Consulting

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.