První vražda ve Velké Británii kvůli Pokémon Go?

První vražda ve Velké Británii kvůli Pokémon Go?
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
07 / 10 / 2016, 09:00

Britská policie vyšetřuje smrt mladíka, který byl ubit na parkovišti. Fanoušek a hráč populární hry byl zavražděn na parkovišti supermarketu, kde pracoval jako prodavač.

Policie vyšetřuje násilnou smrt dvacetiletého Carla Gregoryho, který zemřel v úterý v noci na parkovišti v britském Kentu. O život přišel údajně při hře Pokemon Go, kdy ho při lovení pokémonů přepadli dva muži a surově ho zmlátili. Na následky zranění zemřel. Zdroj: dailymail.co.uk

V příspěvku na Facebooku uvedla matka jeho přítelkyně, že byl zabit právě kvůli této hře. Policie potvrdila, že v souvislosti s útokem zatkla dva muže ve věku 20 a 27 let a umístila je do vazby. Podle policie oběť znali a byli rovněž hráči Pokemon Go. Pokud se potvrdí podezření policie, jednalo by se v zemi o první smrt v souvislosti s hraním této hry.

Policisté v Bruselu nechytali teroristy, ale pokémony

Server thesun.co.uk zmiňuje případ z letošního srpna, kdy byla 18 letá dívka znásilněna v klubu v Tunbridge Wells, kdy rovněž lovila pokémony. Hra způsobila jejím hráčům řadu zranění, jenom v Británii je evidována přes 300 incidentů. 

Další obětí se stal 18letý Guatemalec Jerson Lopez de Leon, který se svým 17letým bratrancem vyšli uprostřed noci lovit Pokémony do ulic guatemalského města. Když se oba mladíci procházeli kolem místní železnice, neznámí útočníci na dvojici se smartphony v rukou vypálili takřka 20 ran. Na následky střelných zraněných starší s obou příbuzných zemřel, nezletilý Picen byl vážně zraněn. Podle policie je do nebezpečné části města zavedly právě místa ve hře, kde mohou uživatelé získat vybrané předměty, nebo svádět souboje s Pokémony ostatních lidí. Zdroj: echo24.cz

Ruští zákonodárci chtějí omezit hru Pokemon Go, zavání Satanem

V USA policie zatkla trojici kriminálníků, kteří v odlehlejší části města nedaleko jednoho z Pokéstopů napadali a okrádali oběti, které tam došli právě kvůli Pokémon Go. Ve Spojených státech i v Dánsku pak hráči během hledání animovaných příšerek nalezli mrtvoly. Několik lidí se zranilo při neopatrném pohybu v přírodě, kdy musely zasahovat i bezpečnostní složky.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.