První výjezd bezpečnostního výboru Sněmovny bude za kontrašpióny

První výjezd bezpečnostního výboru Sněmovny bude za kontrašpióny
12 / 01 / 2018, 08:00

První zasedání bezpečnostního výboru v novém roce Poslanecké sněmovny bude poměrně netradiční.

Výbor má v novém složení za sebou teprve dvě schůze, které se věnovaly prakticky jen organizačním záležitostem. Tedy zejména volbě místopředsedů. Hned první „ostrá“ schůze ale bude oproti zvyklostem z minulých funkčních období rovnou výjezdní. Proběhne pod střechou Bezpečnostní informační služby.

psali jsme: Ve výboru pro bezpečnost to jiskřilo. Koten byl přesto zvolen

To samozřejmě v komunitě vyvolalo otázky, proč je třeba hned napoprvé jet rovnou za kontrarozvědkou. Na rozdíl od spekulací jsou podle našich informací poměrně prozaický. Počet členů výboru oproti předchozímu funkčnímu období narostl a prozatím chybí odpovídající místnost pro jejich schůze – tedy taková, kam se všichni vejdou a zároveň bude splňovat nároky na zabezpečení jednání v utajeném režimu.

Dalším důvodem může být i to, že drtivá většina členů výboru jsou nováčci – buď ve funkci poslance úplně, nebo v minulém období zasedali v jiných výborech. Proto je vhodné, aby se seznámili se vším, co bude spadat do jejich gesce – a je vždy lepší, když informace dostanou napřímo od nejvíce kompetentních lidí. Dá se proto čekat, že výbor bude v nastaveném trendu pokračovat. Tedy že i další jeho jednání budou výjezdního charakteru, protože zabezpečená jednací místnost se teprve buduje. Navíc do kompetence tohoto sněmovního výboru spadá tolik služeb a institucí, že pokud je budou poslanci chtít navštívit všechny, vlastní jednací místnost ještě dlouho ani nebudou potřebovat.

psali jsme: Jako děti z výboru pro bezpečnost. Byli jsme u toho

Páteční jednání by nicméně nemělo být jen seznamovací – dá se očekávat, že členové zvolí dalšího místopředsedu výboru. Tím by měl být podle dohod Milan Chovanec. Bývalý ministr vnitra se stal členem výboru až dodatečně, protože funkce ministra a člena výboru se vzájemně vylučují.

 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace