První výslech Salaha Abdeslama skončil fiaskem. Podezřelý atentátník odmítl vypovídat.

První výslech Salaha Abdeslama skončil fiaskem. Podezřelý atentátník odmítl vypovídat.
Autor: redakční databáze|Popisek: Salah Abdeslam
20 / 05 / 2016, 13:45

Abdeslam je důvodně podezřelý z toho, že se podílel na bruselských atentátech, při nichž zemřelo 130 lidí.

Salah Abdeslam nakonec odmítl u soudu vypovídat o krvavých atentátech, které se staly v Paříži loni v listopadu a v březnu tohoto roku v belgickém hlavním městě. Přitom přes svého advokáta předtím několikrát vzkázal, že ve Francii bude s policií a justičními orgány spolupracovat. Při prvním výslechu, který tak byl velmi krátký, však součinnost neposkytl.

Brzy ráno byl Abdeslam převezen ve policejním konvoji z věznice Fleury-Mérogis k pařížskému soudu. Soudci chtěli původně rozkrýt Abdeslamovu roli v atentátech a také objasnit některé sporné momenty během akcí, o nichž zatím kolují jen spekulace.

Podle vyštřovatelů mohla být bilance obětí atentátů ještě vyšší, pokud by se Abdeslam sám odpálil, jak původně zamýšlel. To však nakonec neudělal a jeho nevybuchlý sebevražedný pás později našli vyšetřovatelé.

Dnešní výslech očekávali s napětím rovněž příbuzní pařížských obětí, kteří však byli k Abdeslamovu slibu spolupráce od začátku skeptičtí. Zástupce několika rodin obětí Jean Reinhart řekl podle deníku Le Figaro, že si od tohoto i dalších výslechů moc neslibuje, přičemž nevěří Abdeslamovu tvrzení, že nevěděl o útocích, které se staly 22. března v Bruselu. 

Zdroj: ceskatelevize.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace