Prvního islamistu setnul, druhému proseknul hrdlo a třetí ranou zabil zbývajícího

Prvního islamistu setnul, druhému proseknul hrdlo a třetí ranou zabil zbývajícího
05 / 07 / 2016, 07:00

Člen jednotky SAS ozbrojený jen nožem nepálských bojovníků Gurkhů se ubránil zajetí ze strany tří teroristů, kteří se ho pokusili zajmout během bojů v Iráku.

Zkušený britský voják s 15 letou zkušeností v boji byl zachycen v krvavé bitvě s jednotkou ISIS, ale díky legendární zbrani nepálských jednotek islámského teroristu jednou ranou setnul. Tato dramatická scéna se udála během bitvy u města Fallúdža, kdy se jednotka SAS a irácký tým snažila dostat snipera v továrně.

První útok se moc nepovedl, a útok džihádistů zanechal na zemi mrtvoly několika iráckých vojáků a čtyři těžce zraněné. Voják SAS se pokoušel dostat zraněné pryč, ale byl přibit k zemi nepřátelskou palbou. Když mu došlo střelivo, pokusili se ho fanatici z ISIS dostat živého.

Pak se ale stalo něco, s čím teroristé nepočítali. 27 letý hrdina, který dostal nůž od člena britských jednotek  Gurkhů před svým vstupem k SAS, vytáhl sečnou zbraň a začal se prosekávat z obklíčení.

Prvního teroristu setnul, druhému proseknul hrdlo a třetí ranou zabil zbývajícího. Pak se vrhnul na další… Vojáci ISIS začali v panice prchat a to umožnilo odtáhnout zraněné do bezpečí.

Podle Daily Sunday britský voják čekal, že bude zabit, ale chtěl sebou vzít co nejvíc nepřátel.

Když se opět shledal s členy iráckých jednotek, ti se domnívali, že je těžce zraněn, protože byl celý pokrytý krví. Ta ale nebyla jeho.

Brit si očistil svůj nůž, vzal střelivo a vedl Iráčany do dalšího boje.

A co je ona legendární zbraň britských jednotek Gurkhů?

KhukuriKukri (Khukri, Khukuri) je tradiční a legendární zbraň nepálských Gurkhů, která byla používána obyvateli Himalájí několik století až dodnes. Díky své velikosti to není ani nůž (ale budeme ho tak pro jistotu nazývat), ani mačeta či meč. Je obávaná hlavně díky své schopnosti čisté dekapitace a amputace na jeden úder.

Jedná se o jednobřitou čepel s ostřím na vnitřní straně zahnuté čepele, která se k hrotu rozšiřuje. Legendární nejsou nejen pověsti, kterými tento nůž oplývá, ale také stoletími vypilovaná technika kovářského umění (mistr kovář nožů Kukri se nazývá "Kami") - nůž je parciálně kalen (ostří cca 55HRC, hřbet cca 35HRC), vyroben bývá z pružinové oceli (5160) a některé typy jsou opatřeny tzv. Chirrami - výbrusy pro zlehčení váhy a ponechání základních vlastností a tuhosti. Délka zbraně kolísá od několika centimetrů až přes půl metru (rituální a obřadní nože), obvyklá délka čepele standardní vojenské kukri bývá kolem 25 cm (10"). Hřbet nože bývá i 1 cm široký (armádní model), a díky tomu se výborně hodí například i na štípání dřeva. Těžiště bývá umístěno dle typu buď na střed, nebo na špičku - spolu s celkovým tvarem čepele tato kombinace umožňuje vést tvrdé rány i bez použití velké námahy.

Zdroj: Daily Express, Wikipedie

Tagy článku