Ptáci z 3D tiskárny

Ptáci z 3D tiskárny
Autor fotografie: Clear Flight Solutions|Popisek: Robird
10 / 10 / 2015, 12:30

Robotičtí ptáci co vypadají jako orel, nebo sokol tiskne firma Clear Flight Solutions na 3D tiskárně. Drony naleznou uplatnění na letištích, v zemědělství a všude tam, kde je zapotřebí odhánět ptactvo.

Robirds jsou unikátní dálkově ovládaní robotičtí dravci, s realistickým vzhledem a hmotností svých živých předloh. Robirds mávájí křídly a jejich letový výkon je srovnatelný se skutečnými ptáky!

Společnost Clear Flight Solutions o svých robotických dravcích říká: „Kombinací tvaru těla a pohybu křídel působíme přímo na základní instinkty zvířat. Jsme proto schopni ptáky spolehlivě odhánět. Náš Robird Falcon na ptáky působí podobně hrozivě jako skutečný sokol. Po provedení několika letů ptačí populace pochopí, že žije v nebezpečné lovecké oblasti, a raději se odstěhuje jinam.“

Společnost vyvinula dva typy Robirds - sokola, který může být použit k pronásledování ptáků až do hmotnosti 3 kilogramů a orla, který zažene jakéhokoliv ptáka.

Zdroj: Clear Flight Solutions, Intel

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.