Puigdemont a katalánští exministři se vydali belgické policii

Puigdemont a katalánští exministři se vydali belgické policii
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Carles Puigdemont
05 / 11 / 2017, 14:30

Obviněný katalánský expremiér Carles Puigdemont se dnes spolu se čtyřmi bývalými ministry vydal belgické policii. S odvoláním na úřední zdroje o tom informovala španělská televize RTVE. Politici tak předešli situaci, kdy by je policisté museli sami vyhledat a zatknout na příkaz, který vydala belgická prokuratura.

Puigdemont a ostatní politici jsou už několik dnů v Belgii. Španělsko na ně vydalo evropský zatýkací rozkaz a o jejich dalším osudu rozhodne soud v Belgii, který žádost Španělska vyhodnotí.

Katalánský expremiér, který ve Španělsku čelí obvinění ze vzpoury, v sobotu prohlásil, že bude plně spolupracovat s belgickou justicí. Pokud by se proti případnému rozhodnutí o vydání do Španělska odvolal, mohl by podle EFE vzhledem k zákonným lhůtám zůstat v Belgii více než dva měsíce, tedy i v době předčasných voleb do katalánského parlamentu. Ty jsou vypsány na 21. prosince.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace