Puigdemont naznačil, že počítá s vyhlášením nezávislosti

Puigdemont naznačil, že počítá s vyhlášením nezávislosti
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Carles Puigdemont
09 / 10 / 2017, 08:30

Katalánsko uplatní zákon o referendu, který vybízí k vyhlášení nezávislosti regionu, pokud se pro tento krok v hlasování vyslovila většina, uvedl katalánský premiér Carles Puigdemont podle agentury Reuters v televizním pořadu, který se má vysílat ještě dnes.

"S vyhlášením nezávislosti - a my neříkáme 'jednostranné' vyhlášení nezávislosti - se počítá v zákonu o referendu, pokud jde o uplatnění jeho výsledků. Uplatníme to, co praví zákon," řekl Puigdemont v pořadu katalánské stanice TV3, jehož výňatky se v předstihu objevily na internetu.

Katalánská vláda tvrdí, že více než 90 procent z odevzdaných hlasů bylo pro odtržení Katalánska od Španělska. Účast ale činila jen 43 procent z oprávněných voličů. Španělské úřady označily referendum za nezákonné.

Podle katalánského zákona by měl parlament vyhlásit nezávislost regionu během 48 hodin od ohlášení kladného výsledku plebiscitu. Regionální parlament se má sejít v úterý večer, aby si vyslechl Puigdemonta.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.