Putin je připraven udělit bývalému šéfovi FBI Comeymu politický azyl

Putin je připraven udělit bývalému šéfovi FBI Comeymu politický azyl
Popisek: James Comey
16 / 06 / 2017, 12:00

Vladimir Putin prohlásil, že Rusko je připraveno udělit bývalému šéfovi FBI Jamesi Comeymu politický azyl.

,,Pokud by proti Comeymu byla vznesená obvinění, jsme připraveni mu udělit v Rusku politický azyl, prohlásil Vladimir Putin při tradiční besedě s občany. Ruský prezident se vyjádřil k výpovědi bývalého šéfa FBI, který v Kongresu obvinil Rusko z vměšování do prezidentských voleb monulý rok. ,,První věcí, která mě zaujala, byl fakt, že bývalý ředitel FBI věří, že se Rusko vměšovalo do prezidentských voleb v USA, ale současně nepředložil žádný důkaz takového jednání," řekl Putin.

Naopak připomněl na každoroční rozmluvě s občany, že americké zájmy jsou globální a pokud se na mapě prstem  označí nějaké místo, bude to s největší pravděpodobností místo zájmu USA a jejich vměšování. I přesto Putin řekl, že Rusko nevidí v USA svého nepřítele i s ohledem na to, že tyto země byly ve druhé světové válce spojenci.

Ruský prezident zopakoval, že antiruské resentimenty pocházejí z vnitřního politického boje v USA.  ,,Rusofobie je nyní v USA na postupu. Můžeme ji jasně vidět a věříme tomu, že to je výsledek permanentního boje o moc," řekl Putin. Ten má podle vlastních slov v USA mnoho přátel, i když si mediální hysterie ohledně Ruska vybrala svou daň v bilaterálních vztazích, které v poslední době ochladly. Přesto ruský prezident věří, že se tyto vztahy v budoucnu zlepší.

Sám je připraven s Washingtonem spolupracovat na všech mezinárodních problémech, jako je například nešíření jaderných zbraních, větší kontrole ,,normálních" zbraní, boj s chudobou či klimatické změny. Putin v debatě s občany zdůraznil, že  ,,haštěření" mezi světovými velmocemi ničemu v tomto směru nepomohou.

 

psali jsme:

Odvolaný šéf FBI bude veřejně svědčit o možném ruském vměšování

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace