Putin je zločinec a patří před soud – dokázal to dnešním útokem na ukrajinské civilisty

Putin je zločinec a patří před soud – dokázal to dnešním útokem na ukrajinské civilisty
Autor fotografie: Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)|Popisek: Karikatura ruského diktátora
10 / 10 / 2022, 18:30

Putin se postavil po bok světových teroristů díky aplikaci logiky typu „vy jste mi podřízli žebřík, kterým k vám lezu krást, tak vám zabiju dědečka a zdupu zahradu“.

Ruský prezident dnes potvrdil, že údery na civilní infrastrukturu ukrajinských měst je msta za výbuch na Kerčském mostu, který spojuje Rusko s okupovaným Krymem. V pondělí Rusko zahájilo masivní raketový útok na mnoho měst ve většině regionů Ukrajiny, včetně centra Kyjeva, v Dněpropetrovské a Mykolajovské oblasti a napadlo i zařízení na západě země.

„Rusko chce zničit celý sektor na Ukrajině, aby způsobilo humanitární krizi a chaos. Kreml doufá, že tímto způsobem zlomí morálku Ukrajinců a jejich schopnost bránit se,“ řekl Stanisław Żaryn. Náměstek ministra a koordinátor tajných služeb Polské republiky již dříve vyhodnotil, že masivní ostřelování civilních objektů a měst na Ukrajině, které Rusko provádí, je ruskou politikou státního terorismu v praxi.

Ukrajinská města byla zasažena během toho, čemu Putin a jeho armáda říká útok na kritickou infrastrukturu a na sociálních sítích se množí fotografie zasažených bytových domů nebo zraněných či mrtvých lidí. Pokud je toto chirurgický zásah zázračně přesnými zbraněmi ruské armády, tak je buď ruská armáda totálně neschopná, nebo je to zločinecká organizace snažící se zasít strach mezi civilní obyvatelstvo Ukrajiny.

Ne náhodou byl ruský „nepřesný útok“ naplánován na dobu, kdy obyvatelé měst míří za prací a děti do škol. Podle posledních informací ukrajinského ministerstva obrany vypálili Rusové ráno na Ukrajinu více než 80 raket, 43 z nich bylo sestřeleno. Ty, co doletěly, zničily civilní zařízení a infrastrukturu ve městech téměř po celé zemi, včetně hlavního města.

V Kyjevě zasáhli Rusové raketou i mrakodrap ,,101 Tower", který se nachází v samém centru města, a kde sídlí německý konzulát.

Mimo potvrzení důvodu barbarského činu, pohrozil ruský diktátor dalšími útoky, pokud dojde k dalším útokům na ruské území.

Podle předběžných zpráv ukrajinské policie bylo na celé Ukrajině zabito asi 10 lidí a téměř 60 zraněno.

Zdroj: RT, Twitter, tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace