Putin: Komunistické zásady jsou primitivní výtah z Bible

Putin: Komunistické zásady jsou primitivní výtah z Bible
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Vladimir Putin
15 / 01 / 2018, 07:00

Komunismus a křesťanství vycházejí ze stejných principů, víra vždy ruský národ doprovázela a šířila se v okamžicích, kdy bylo zemi zvlášť těžko. V dokumentárním filmu, jehož výňatky vysílala ruská státní televize Rossija 1, to řekl prezident Vladimir Putin.

"Lenina uložili do mauzolea - jak se to odlišuje od ostatků pravoslavných svatých?" tázal se ruský prezident. Sovětský režim si podle něj "nic nového nevymyslel, prostě tomu, co lidstvo dávno vědělo, přizpůsobil svou ideologii," konstatoval.

Komunistická ideologie je podobná křesťanství, protože pojmy svobody, bratrství, rovnosti a spravedlnosti jsou obsaženy v písmu svatém, citovala ruského vůdce agentura Interfax. "A zásady budovatelů komunismu? Je to primitivní výtah z Bible, nic nového si nevymysleli," řekl Putin.

Podle některých ruských politologů jeho výroky souvisejí s březnovými prezidentskými volbami. Putin je v nich sice vysokým favoritem, Kreml má ale obavy, aby výsledek neznehodnotila nízká voličská účast. Hlava státu se proto snaží vyvolat pozornost komunistických voličů. "Chce dostat víc voličů k urnám," zhodnotil výroky kremelského šéfa člen vedení ruské komunistické strany Valerij Raškin.

Komunisté do prezidentských voleb vyslali jako vždy svého vlastního kandidáta. Na rozdíl od minulých let jím není šéf strany Gennadij Zjuganov, ale předseda Leninova sovchozu u Moskvy Pavel Grudinin. Jeho šance ale přibrzdilo odhalení, že je vlastníkem milionových kont v Rakousku. 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace