Putin koupil své milence byt s heliportem a kinem. Je největší v Rusku

Putin koupil své milence byt s heliportem a kinem. Je největší v Rusku
Autor fotografie: Kremlin.ru, CC BY 4.0|Popisek: Putin a Kabajevová
01 / 03 / 2023, 17:30

Byt v Soči s bazénem, kinosálem a heliportem, takovou luxusní nemovitost podle portálu Projekt koupil Vladimir Putin pro Alinu Kabajevovou, považovanou za jeho životní partnerku. Portál nazývá Kabajevovou „nekorunovanou carevnou Ruska“.

Novináři portálu říkají, že Soči, letovisko u Černého moře, je jedním z Putinových oblíbených míst. Diktátor podle reportérů „tráví významnou část roku v ruských subtropech“.

Projekt dále popisuje nemovitost nacházející se v komplexu Royal Park v Soči. Jedná se o dvoupatrový byt o rozloze 2 600 m2 s bazénem, kinosálem, terasou a střešním heliportem. Ruský realitní web CIAN nazval tento penthouse v roce 2021 „největším bytem v Rusku“.

Podle novinářů byla tato nemovitost zakoupena v roce 2011 z prostředků společnosti Ermira registrované na Kypru. Formálním kupcem byl Oleg Rudnov, zesnulý starý přítel Putina z Petrohradu.

Projekt odkazuje na osobu, která se „několik let přímo podílela na řízení“ Ermiry a příbuzných společností. Byly to právě tyto společnosti, které utratily miliony dolarů na osobní potřeby Putina a jeho příbuzných, jako je palác v Gelendžiku, vila v Soči, nemovitosti pro prezidentova zetě a bývalou manželku.

Aby se přesvědčili, že „královský“ penthouse je spojen s Kabajevovou, odjel korespondent projektu do Soči, vydával se za kupujícího a setkal se s realitními makléři prodávajícími byty v této budově. Dva agenti řekli, že slyšeli, že penthouse „vlastní Kabajevová“. Obyvatelé domu však uvedli, že tam Putinovu milenku v posledních letech neviděli. S největší pravděpodobností dala přednost životu na jiném, odlehlejším místě.

Projekt zveřejnil fotografie údajného bytu Kabajevové. Původní reklamní brožuru lze podle něj stále najít na internetu. Jako interiérového designéra zmiňuje Valentina Judaškina, úspěšného módního návrháře. Byl také Putinovým poradcem během prezidentských voleb v roce 2012.

V roce 2021 byl penthouse krátce nabídnut k prodeji a inzerát obsahoval vizualizaci luxusních interiérů. Na fotkách je například jídelna téměř celá pokrytá mramorem, zlacená výzdoba schodiště vedoucích do prvního patra, kinosál s vzácnými dřevy a střešní bazén s výhledem na moře.

 

Zdroj: tvp.info

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.