Putin kritizoval sankce, označil je za skrytý protekcionismus

Putin kritizoval sankce, označil je za skrytý protekcionismus
Popisek: Vladimir Putin
06 / 07 / 2017, 14:00

Ruský prezident Vladimir Putin dnes označil hospodářské sankce vůči Rusku za skrytý protekcionismus.

V článku zveřejněném v německém ekonomickém deníku Handelsblatt dodal, že Moskva je zastáncem otevřeného a na pravidlech založeného obchodního pořádku. Jedině to podle něj povede k hospodářskému růstu. Putinův komentář vyšel před pátečním zahájením dvoudenního summitu velkých ekonomik sdružených ve skupině G20.

Šéf Kremlu napsal, že protekcionismus se podle něj stal široce rozšířenou a obecnou normou. "Jednostranně zavedené a politicky motivované sankce na investice, obchod a především technologie se staly jeho skrytou formou," uvedl Putin. Dodal, že tato opatření podle něj protiřečí principům G20.

Sankce vůči Rusku za anexi Krymu z roku 2014 a postup v ukrajinské krizi zavedla Evropská unie. Postih kvůli údajnému vměšování do loňských prezidentských voleb hrozí Moskvě také z USA.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace