Putin má problém. Pět regionů Ruska chce nezávislost

Putin má problém. Pět regionů Ruska chce nezávislost
Autor fotografie: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek mapy Ruska
05 / 03 / 2023, 09:00

Kaliningradská oblast, Ural, Sibiř, Kubáň a Ingrie se chtějí odtrhnout od Ruské federace. Vyplývá to z online referenda konaného v Rusku ve dnech 16. až 28. února. Podle organizátorů se hlasování zúčastnilo 5,6 milionu lidí.

Online průzkum proběhl v pěti krajích. Ve všech byla naprostá většina pro odtržení od Ruské federace. V Kaliningradské oblasti bylo dokonce 72,1 procenta voličů pro odtržení od Ruska, v Ingrii 66,2 procenta, na Uralu 68,2 procenta, na Sibiři 63,9 procenta a na Kubáni 55,7 procenta.

Národní internetové referendum o sebeurčení republik Ruské federace trvalo od 16. do 28. května. Podle organizátorů se ho zúčastnilo 5,6 milionu lidí. Hlasování není u konce. Jak jsme se dočetli na webu akce, organizačnímu výboru poslalo své přihlášky s prohlášením o další spolupráci již přes 10 000 lidí.

Toto je první krok k sebeurčení republik říkají pořadatelé online průzkumu.

„Nejaktivnější jsou obyvatelé Uralu a Ingrie. Většina z nich jsou lidé s vyšším vzděláním, což ukazuje, že elity dokonale chápou, jaký osud pro ně Putin přichystal. Nechtějí krmit Moskvu a umírat pro Rusko. Bojí se důsledků naší vůle. Úspěšná referenda jsou jen prvním krokem k sebeurčení republik. Ingrie, Kaliningradská oblast, Kubán, Sibiř a Ural budou svobodné,“ dodávají organizátoři.

 

Zdroj: tvp.info

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.