Putin nařídil uvést jaderné síly do vysokého stupně bojové pohotovosti. Kvůli ,,agresivním" prohlášením zemí NATO

Putin nařídil uvést jaderné síly do vysokého stupně bojové pohotovosti. Kvůli ,,agresivním&quote; prohlášením zemí NATO
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Vladimir Putin
27 / 02 / 2022, 15:00

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil uvést do vysokého stupně bojové pohotovosti jaderné síly.

Atmosféra v ukrajinsko-ruském konfliktu začíná povážlivě houstnout. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil uvést ruské jaderné síly do vysokého stupně bojové pohotovosti. Putin odůvodňuje svůj krok jako reakci na ,,agresivní" prohlášení vedoucích politických činitelů NATO směřující proti Rusku.

,,Agresivních vyjádření na adresu naší země se dopouštějí i vysocí představitelé předních zemí NATO, a proto přikazuji ministru obrany a náčelníkovi generálního štábu, aby uvedli síly (jaderného) odstrašování ruské armády do zvláštního režimu bojové pohotovosti,“ citovala agentura TASS Putina.

,,Agresivními" prohlášeními má ruský prezident na mysli sankce, na nichž se západní společenství domlouvá. Podle něho jsou v tuto chvíli přijímány proti Rusku nelegitimní sankce.

Zdroj: BBC, TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace