Putin odevzdal majetkové přiznání, má dva byty a tři auta

Putin odevzdal majetkové přiznání, má dva byty a tři auta
Popisek: Vladimír Putin
07 / 02 / 2018, 07:30

Ruský prezident Vladimir Putin si mezi lety 2011 až 2016 vydělal přes 38 milionů rublů (14 milionů korun) a na třinácti bankovních kontech má uloženo necelých 14 milionů. Vyplývá to z majetkového přiznání, které ruský vůdce podle zákona odevzdal jako kandidát v březnových prezidentských volbách.

Přiznání  na svých webových stránkách zveřejnila ruská volební komise.

Příjmy hlavy státu tvořil prezidentský plat, úroky z bankovních vkladů a vojenská penze, kterou Putin pobírá jako bývalý příslušník sovětské tajné služby KGB. V roce 2014 si Putin víc než dvojnásobně zvýšil plat. Výše platu nebyla zveřejněna, ale list Vedomosti tehdy vypočítal, že plat prezidenta se zvýšil ze zhruba 215.000 na 570.000 rublů měsíčně (přes 200.000 korun).

Putinův hmotný majetek se za posledních šest let prakticky nezměnil. Prezident vlastní v Petrohradu a Moskvě dva byty o velikosti 77 a 154 čtverečních metrů a tři vozy: dvě sovětské Volhy a terénní Nivu.

Putin má kromě mzdy k dispozici i tučné reprezentační fondy, rozsáhlé kremelské zázemí a několik venkovských rezidencí. V médiích se navíc čas od času objevují spekulace, že jeho majetek je ve skutečnosti daleko rozsáhlejší, než uvádí. Protikorupční aktivista a opoziční vůdce Alexej Navalnyj tvrdí, že jmění nejvlivnějších ruských politiků je zapsáno na cizí osoby, aby zůstalo skryto zrakům veřejnosti.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.