Putin posílá na ISIS největší ruskou válečnou loď

Putin posílá na ISIS největší ruskou válečnou loď
Autor fotografie: By Mil.ru, CC BY 4.0|Popisek: Admiral Kuzněcov
07 / 07 / 2016, 09:45

Na teroristy Islámského státu se chystá jediná ruská letadlová loď Admiral Kuzněcov.

Tato zpráva přichází v době, kdy Islámský stát opět útočí po celém světě a útočí na nevojenské cíle, jako například zabití 20 rukojmí v Bangladéši, nebo 250 lidí v Bagdádu.

Největší ruská vojenská loď, jediná z dob, kdy SSSR plánoval výstavbu letadlových lodí, aby se mohl rovnat s námořní velmocí č.1 USA bude na likvidaci teroristů vybavena 30 letouny a 30 útočnými helikoptérami Kamov Ka-52K (NATO označení Hokum-B).

Těžký letadlový křižník a vlajková loď ruského námořního kontingentu o výtlaku 67 500 tun a délce téměř 305 metrů by měla ve Středomořském regionu operovat od října do konce ledna, jako ruská část sil snažících se o likvidaci islámských teroristů. Letadlový křižník bude koordinovat své útoky s personálem ruské letecké základny Hmeymim v Sýrii, aby byl tlak na ISIS organizovaný a působil co nějvětší škody. Zprávu přinesla agentura TASS.

Loď nyní provádí zkoušky v Barentsově moři po menších úpravách. Admiral Kuzněcov ale neustále čeká na velkou modernizaci svých systémů, jako posílení protiletadlové obrany a demontáž starého protilodního systému P-700 Granit. Dokonce bylo v některých plánech uvažováno o výměně konvenčního pohonu lodě za jaderný reaktor.

Zdroj: TASS, Daily Mail

Tagy článku