Putin promluví o stavu federace, projev má být předvolební

Putin promluví o stavu federace, projev má být předvolební
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Vladimir Putin
01 / 03 / 2018, 08:15

Ruský prezident Vladimir Putin dnes předstoupí před poslance obou parlamentních komor, aby je seznámil s bilancí svého vládnutí a informoval o výhledech do budoucna. Projev, který bude podle shodného mínění komentátorů ryze předvolební, začne v 10:00 SEČ a neuskuteční se tentokrát v Georgijevském sále moskevského Kremlu, nýbrž v rozlehlejší výstavní síni Manéž v centru metropole.

Rusové půjdou k volebním urnám 18. března a prezident, který se dosud volebního boje stranil, je má dnes seznámit se svými plány pro příští šestileté období. O Potinově vítězství nikdo nepochybuje, otázkou zůstává jen výše voličské přízně a hlavně volební účast.

Putinovo poselství se má zabývat především stavem ruské ekonomiky a úrovní sociálních služeb. Očekává se, že prezident slíbí vyšší investice do vzdělávání, zdravotnictví a rozvoje infrastruktury. Zahraniční politice se podle ruských analytiků bude věnovat méně, hovořit má o situaci na syrském bojišti, o vztazích se Spojenými státy a o ukrajinské krizi.

Opozice si stěžuje, že hlava státu svou ústavní povinnost informovat o stavu federace zneužívá k propagaci svého volebního programu. Poselství Putin přednášel vždy koncem roku, tentokrát se ale rozhodl promluvit těsně před volbami. Ústřední volební komise výhrady kritiků odmítla s tím, že postup kandidáta Putina zákonům neodporuje.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku