Putin promluví o stavu federace, projev má být předvolební

Putin promluví o stavu federace, projev má být předvolební
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Vladimir Putin
01 / 03 / 2018, 08:15

Ruský prezident Vladimir Putin dnes předstoupí před poslance obou parlamentních komor, aby je seznámil s bilancí svého vládnutí a informoval o výhledech do budoucna. Projev, který bude podle shodného mínění komentátorů ryze předvolební, začne v 10:00 SEČ a neuskuteční se tentokrát v Georgijevském sále moskevského Kremlu, nýbrž v rozlehlejší výstavní síni Manéž v centru metropole.

Rusové půjdou k volebním urnám 18. března a prezident, který se dosud volebního boje stranil, je má dnes seznámit se svými plány pro příští šestileté období. O Potinově vítězství nikdo nepochybuje, otázkou zůstává jen výše voličské přízně a hlavně volební účast.

Putinovo poselství se má zabývat především stavem ruské ekonomiky a úrovní sociálních služeb. Očekává se, že prezident slíbí vyšší investice do vzdělávání, zdravotnictví a rozvoje infrastruktury. Zahraniční politice se podle ruských analytiků bude věnovat méně, hovořit má o situaci na syrském bojišti, o vztazích se Spojenými státy a o ukrajinské krizi.

Opozice si stěžuje, že hlava státu svou ústavní povinnost informovat o stavu federace zneužívá k propagaci svého volebního programu. Poselství Putin přednášel vždy koncem roku, tentokrát se ale rozhodl promluvit těsně před volbami. Ústřední volební komise výhrady kritiků odmítla s tím, že postup kandidáta Putina zákonům neodporuje.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.