Putin rozhodl – bude se krást obilí ukrajinským farmářům

Putin rozhodl – bude se krást obilí ukrajinským farmářům
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Putin
30 / 04 / 2022, 09:00

Na webu se objevil dokument potvrzující, že Rusko plánuje „vyvlastnit přebytky úrody farmářů“ v okupované Chersonské oblasti na Ukrajině. Ke krádežím televizorů, ledniček a mixérů nyní přidá armáda Vladimira Putina další zločin - bude lidem brát jídlo.

„Informace o vyvlastňovacích plánech pro zemědělce byly zveřejněny na webu Krasnojarského zákonodárného sboru,“ varuje web Nexta.

„Rusko oficiálně povoluje drancování ukrajinských farmářů. Krasnojarští zákonodárci dali souhlas s vyvlastněním loňských a letošních přebytků farmářů z Chersonské oblasti, “dodal twitterový profil UkraineWorld.

Uživatelé internetu poukazují na to, že skandální dokument připomíná stalinské časy. Sovětský diktátor Stalin také nařídil podobné vyvlastnění, které pak vedlo k tzv. holodomoru na Ukrajině, který v letech 1932–33 měl vést ke smrti až 10 milionů lidí (zde se zdroje různí, Rusové podhodnocují, Ukrajinci počty zveličují).

Podle amerického historika Timothyho Snydera se jednalo o cílenou snahu zlikvidovat ukrajinské národnostní cítění. Holodomor byl součástí širší katastrofy, sovětského hladomoru, který zasáhl zejména jižní Rusko, východní a střední Ukrajinu, Kubáň a Povolží. Sovětské vedení v zájmu rychlé industrializace a kolektivizace zabavovalo a prodávalo obilí do zahraničí výměnou za průmyslové technologie a zároveň se snažilo zestátnit zemědělskou produkci, hladomor byl hlavním negativním dopadem. 

Zdroj: tvp.info, horydoly.cz

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.