Putin: rozhodnutí politiků nejet 9. května do Moskvy bylo vnuceno Washingtonem

Putin: rozhodnutí politiků nejet 9. května do Moskvy bylo vnuceno Washingtonem
Autor fotografie: Rusko 24|Popisek: Přímá linka s Vladimirem Putinem 16.dubna 2015
16 / 04 / 2015, 19:15

Ruský prezident Vladimir Putin vedl téměř čtyřhodinový dialog s veřejností, dotazy poslaly tří miliony lidí. Údajně nic nebylo tabu.

Prezident Putin během už svého třináctého televizního dialogu s veřejností mimojiné prohlásil, že:

  • Rusko respektuje volbu každého politického činitele, který se rozhodl, že nepojede do Moskvy na přehlídku vítězství, nevyloučil ale, že rozhodnutí mnoha z nich ovlivnil „washingtonský oblastní výbor".
  • „Slavíme svůj svátek, je to náš svátek, a děláme to proto, aby na to nynější generace nikdy nezapomínala a nepřipustila nic podobného v budoucnu"
  • podmínkou pro obnovení normálních vztahů se západními státy je respektování Ruska a jeho zájmů. Podle jeho názoru nepotřebují světové velmoci, takové jako USA, žádné spojence, ale vazaly.
  • "Chceme spolupracovat, jsme na to připraveni a budeme to dělat i přes postoj některých vedoucích činitelů jednotlivých zemí"
  • „Myslím si, že dnešní ukrajinské vedení se dopouští spousty chyb a výsledky budou negativní, tak se ale rozhodl prezident a vláda"
  • Pokud jde o dodávky zbraní na Blízký východ, jedná Moskva velice obezřetně, s přihlédnutím k situaci v regionu. „Nejsme největším dodavatelem zbraní na Blízký východ, Spojené státy jich tam dodávají mnohem víc."
  • I přes složité makroekonomické podmínky se podařilo v Rusku zabránit roztočení inflační spirály. Zdroj: cz.sputniknews.com

Putinova popularita v Rusku i vliv ve světě nyní podle mnoha komentátorů či průzkumů dosáhly vrcholu. Nemálo dotazů přesto signalizovalo nespokojenost obyvatel s dopadem krize vyvolané spirálou sankcí přijímaných kvůli ruskému podílu na ukrajinské krizi, pádem cen ropy na světových trzích, nezaměstnaností a propadem kurzu ruské měny. Zdroj: denik.cz


Video YouTube, Rusko 24 

Tagy článku