Putin: Rusko je schopno nasadit v Sýrii víc prostředků

Putin: Rusko je schopno nasadit v Sýrii víc prostředků
Popisek: Ilustrační obrázek
20 / 12 / 2015, 01:00

Vladimir Putin uvedl, že Rusko nevyužívá vše, co je schopno nasadit ve svých vojenských operací v Sýrii.

"Máme také jiné prostředky, a pokud to bude nutné, použijeme je," řekl ruský prezident.

Vladimir Putin pronesl tato slova den poté, co Rada bezpečnosti OSN schválila mírový plán pro válkou rozervanou Sýrii. Válka v Sýrii začáná svůj páty rok a za tu dobu došlo k vysídlení miliónů lidí a více než 250 000 jich bylo během konfliktu zabito. Ruské zapojení do konfliktu je od počátku kritizováno Západem a syrskými opozičními silami, za likvidaci všech protiasadovských sil bez rozdílu. Cíle Islámského státu jsou podle těchto zdrojů dokonce napadané méně, než ty ostatní. Rusové používají na likvidaci cílů kazetovou munici, nově i termobarické bomby.

Usnesení číslo 2254 prošlo jednomyslně Radou bezpečnosti OSN a stanovilo harmonogram pro formální jednání a ustanovení vlády národní jednoty ve lhůtě šesti měsíců, v usnesení ale není žádná zmínka o budoucí úloze syrského prezidenta Bašára al-Asada, jehož odchod požaduje USA a Západ, zatímco Rusko a Čína berou osobu Asada jako klíčovou pro další mírové rozhovory.

Zde jsou záběry nevybuchlé ruské munice.

Zdroj: BBC, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace