Putin slibuje ochranu separatistů

Putin slibuje ochranu separatistů
Autor fotografie: http://kremlin.ru/|Popisek: Vladimír Putin
18 / 11 / 2014, 15:15

18.11.2014 / Vladimír Putin slibuje ochranu separatistů na východní Ukrajině před porážkou, přestože současně lpí na svém tvrzení, že Rusko není zapojeno do smrtícího sedm měsíců trvajícího konfliktu, uvádí Los Angeles Times ve svém článku, v němž se věnuje tomuto rozporu.
Zdroj: Los Angeles Times, ARD

Los Angeles Times připomíná, že v rozhovoru pro německou televizi ARD Putin zopakoval své tvrzení, že etničtí Rusové a rusky mluvící obyvatelé čelí nebezpečí represí Kyjevského vedení a je třeba zabránit nebezpečí vytvoření fašistického státu.

„Jsme velmi znepokojeni možností etnických čistek a tím že Ukrajina skončí jako neonacistický stát,“ řekl ARD Putin. A pokračoval: „Co si máme myslet o lidech, kteří nosí hákové kříže na rukávech? Nebo o symbolech SS, které vidíme na přílbách některých vojenských jednotek, které nyní bojují na východní Ukrajině?“

Ruská média běžně líčí okrajové skupiny extrémistů jako typické podporovatele ukrajinského prezidenta Petra Porošenka a nového proevropsky orientovaného parlamentu, pokračuje Los Angeles Times. A dále cituje Putinův rozhovor pro ARD:
„Chcete, aby ukrajinské ústřední orgány zničily každého, všechny politické nepřátele a oponenty? To je to co chcete? My určitě ne. A my nedopustíme, aby se to stalo.“

Los Angeles Times si všímá, i jak se Putin vyhnul otázce, kde separatisté získali tanky a další zbraně: „V dnešní době lidé, kteří chtějí vést boj a považují ho za spravedlivý, vždycky získají zbraně,“ odpověděl reportérům ARD.

Interview pro ARD poskytl Vladimír Putin před summitem G20, v australském Brisbane, ze kterého předčasně odjel s tím, že ho čeká dlouhá cesta letadlem a že bude mít o čem přemýšlet.

Psali jsme také:

Přiznání bývalého vůdce: proruské separatisty podporuje ruská vláda!

Diletantský podvrh v mediální válce mezi Ruskem a Západem

Další důkaz, že ruské vedení lže o svých vojenských operacích

Sto střetů letadel Ruska a NATO na hranici Evropy

Na Ukrajině začala skutečná válka!

Působnost privátních bezpečnostních firem na Ukrajině – „záhada“ rusko-ukrajinského konfliktu

Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!

 

 

Tagy článku