Putin v OSN: "IS nevznikl na prázdném místě, pěstovali ho jako zbraň proti nevyhovujícím režimům."

Putin v OSN: &quote;IS nevznikl na prázdném místě, pěstovali ho jako zbraň proti nevyhovujícím režimům.&quote;
Popisek: Ilustrační foto
28 / 09 / 2015, 19:15

OSN hledá řešení proti IS. Zazněla silná slova od Putina i Obamy.

Hlavním tématem zahájeného Valného shromáždění OSN je občanská válka v Sýrii, která trvá už přes čtyři roky. 

Generální tajemník OSN Pan Ki-mun uvedl "Těchto pět zemí je klíčem k nalezení řešení pro Sýrii: USA, Rusko, Saúdská Arábie, Turecko a Írán," a pokračoval „Brutální zločiny pácháné na Syřanech nesmějí zůstat bez potrestání“, a vyzval , aby se situací v Sýrii zabýval Mezinárodní trestní soud.

Americký prezident Obama uvedl, že "USA jsou připraveny spolupracovat na vyřešení syrského konfliktu se všemi zeměmi, tedy i s Ruskem a s Íránem." Klade si podmínku: "Syrský prezident Bašár Asad nesmí zůstat ve svém úřadu."

Obamův projev na Valném shromáždění OSN:


YouTube, Americké ministerstvo zahraničních věcí 

Donald Trump: "Nechte Rusko bojovat v Sýrii proti IS!"

Ruský prezident Putin navrhuje, aby byla přijata rezoluce RB OSN kvůli koordinovanému odporu vůči IS a dalším extremistickým skupinám. Rusko jako předseda Rady bezpečnosti OSN svolá v nejbližších dnech ministerskou poradu věnovanou analýze teroristických hrozeb. Uvedl: "Pokusy zahrávat si s teroristy a tím spíš je vyzbrojovat jsou mimořádně nebezpečné. Islámský stát nevznikl na prázdném místě, pěstovali ho jako o zbraň proti nevyhovujícím režimům."

USA : Rusko tajně přesunulo do Sýrie 28 bitevních letadel a zahájilo vojenské útoky

Putinův projev na Valném shromáždění OSN:

YouTube, RT 

Zdroj: cz.sputniknews.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace