Putin zkritizoval evropskou imigrační politiku

Putin zkritizoval evropskou imigrační politiku
Autor fotografie: www.kremlin.ru, Licensed under the Creative Commons Attribution 3.0 Unported | Wikimedia Commons
01 / 11 / 2016, 06:30

Společnost, která se nedokáže postarat o své děti, nemá budoucnost, řekl včera na zasedání rady pro národnostní vztahy v Astrachani ruský prezident Vladimir Putin. Za odstrašující příklad podle ruské agentury TASS označil evropskou migrační politiku.

Astrachaň (Rusko) - "Společnost, která nemá šanci dnes chránit své děti, nemá budoucnost," řekl Putin. Jako příklad uvedl případ z letošního února, kdy migranta, který v Rakousku znásilnil dítě, úřady údajně zprostily viny, protože neuměl jazyk, a tak nerozuměl odporu oběti.

Amir ale podle rakouského serveru The Local zproštěn viny nebyl, zprvu byl odsouzen k šesti letům vězení, ale jeho případ se znovu otevřel na popud rakouského nejvyššího soudu. Nový soud pravděpodobně proběhne příští rok, do té doby bude podezřelý ve vazbě.

Dvacetiletý Iráčan v bazénu ve Vídni podle žalobců znásilnil desetiletého chlapce. Hněv Rakušanů znásobila i Iráčanova obhajoba. K činu se bezprostředně přiznal a své chování vysvětlil tím, že byl sexuálně frustrovaný, neboť po čtyři měsíce neměl pohlavní styk.

Podle Putina postup rakouského soudu "nejde na rozum". Je to prý výsledek eroze tradičních národních hodnot. "Nevím, jestli mají svědomí," dodal prezident. "Evropské zkušenosti zdaleka nejsou nejlepší. Řečeno diplomaticky, my máme tisícileté zkušenosti s budováním mnohonárodního státu," vysvětlil.

Putin ve svém proslovu upozornil na rasovou a náboženskou nesnášenlivost ve světě a dodal, že je důležité s ní bojovat. Základem je podle něj společenská a duchovní soudržnost obyvatel Ruska.

Tagy článku