Putin zuřil a „vyrazil“ čtyři generály včetně velitele Západního vojenského okruhu

Putin zuřil a „vyrazil“ čtyři generály včetně velitele Západního vojenského okruhu
Autor fotografie: Dollar Photo Club, free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
06 / 09 / 2022, 08:30

Čtyři ruští generálové, včetně Andreje Sičevoje, velitele uskupení Západního vojenského okruhu a velitelů tří armád, byli propuštěni ze svých vedoucích funkcí kvůli porážkám během války na Ukrajině, uvedl novinář Roman Cymbaljuk.

Podle Cymbaluka došlo k odvolání velitele 6. vševojskové armády Západního vojenského okruhu generála Vladislava Jerzova, velitele 1. obrněné armády Západního vojenského okruhu generála Vjačeslava Gurowa a velitele 49. gardové armády jižního Vojenského okruhu, generála Jakova Rjazančeva.

Všichni přišli o pozice kvůli „neuspokojivým výsledkům (akcím)“ během „zvláštní operace“ (výraz ruské propagandy pro invazi na Ukrajinu)“.

Jak v pondělí ráno informoval ukrajinský generální štáb, od 24. února, tedy od začátku ruské invaze do sousední země, ztratily jednotky agresora asi 49,8 tis. vojáků (zabitých, raněných a nezvěstných), jakož i 2 068 tanků, 4 459 obrněných vozidel, 236 bojových letadel a 206 vrtulníků.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace