Putinova paranoia: Panicky se bojí o život, nikdy nepoužívá mobilní telefon. Uprchlý kapitán Federální ochranné služby promluvil

Putinova paranoia: Panicky se bojí o život, nikdy nepoužívá mobilní telefon. Uprchlý kapitán Federální ochranné služby promluvil
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Vladimir Putin
04 / 04 / 2023, 15:00

Kapitán Federální ochranné služby Gleb Karakulov, který uprchl do Turecka, odhalil některá zajímavá zjištění o ruském prezidentovi Vladimirovi Putinovi.

Gleb Karakulov, kapitán Federální ochranné služby, který se momentálně zdržuje v Istanbulu, sdělil webu Dossier Center poměrně zajímavé informace o ruské hlavě státu. Karakulov označil Putina za válečného zločince za to, že zavelel k vojenskému vpádu na Ukrajinu. ,,Považuji Putina za válečného zločince," uvedl bez uzardění Karakulov.

Ten především vylíčil, že Putin je paranoidní, co se především týče vlastní bezpečnosti, poněvadž se domnívá, že ho chtějí zavraždit. Proto také zůstává velkou část času ve svém bunkru, než aby podnikal dříve pravidelné cesty Ruskem. Karakulov dále prohlásil, že ruský prezident se ,,smrtelně bojí" toho, že by se mohl nakazit covidem, proto se nachází v čím dál větší izolaci.

Putin rovněž nepoužívá mobilní telefon, aby nebyl ,,napíchnut" Západem, dodává uprchlý kapitán Federální ochranné služby. ,,Za celou dobu mé služby jsem neviděl Putina ani jednou s mobilním telefonem v ruce," řekl Karakulov k zarážející, ale možná ne až tak překvapivé informaci. Podle Karakulova dostává Putin informace jen z kroužku nejbližších spolupracovníků, aby pokud možno nedocházelo k jejich úniku do nepatřičných míst.

V rozhovoru také došlo také na Putinův zdravotní stav, poměrně dlouho se totiž spekuluje o tom, že ruský prezident je smrtelně nemocný, kdy má trpět rakovinou. Karakulov prozradil webu Dossier Center, že postrádá věrohodné informace, jestli Putin má opravdu smrtelnou nemoc či nikoliv. ,,Nebylo to něco, o čem moji kolegové hovořili, pokud má nějaké zdravotní problémy, tak jen ty, které odpovídají jeho věku," řekl Karakulov.

Karakulov uprchl i s rodinou do Turecka poté, co doprovázel Putina na jeho cestě do Kazachstánu v říjnu minulého roku. Je si vědom, že porušil ruské zákony, nicméně prý už nemohl dále vydržet v Rusku. Podle Karakulova by byl ještě větší zločin, kdyby v Rusku setrval po boku ruského prezidenta dál.

Zdroj: Dail Mail, Dossier Center

Tagy článku