Putinův kuchař Prigožin - mám plán pro dosažení Lamanšskému průlivu

Putinův kuchař Prigožin - mám plán pro dosažení Lamanšskému průlivu
Autor fotografie: By Vitaly V. Kuzmin - http://www.vitalykuzmin.net/Military/4th-Kantemirovskaya-Tank-Division-Open-Day-Part2/, CC BY-SA 4.0|Popisek: Ilustrační fotografie ruských vojáků
11 / 02 / 2023, 14:00

Zakladatel žoldnéřské skupiny Wagner, Jevgenij Prigožin v rozhovoru pro mediální projekt WarGonzo odhadl dobu trvání vojenských akcí na Ukrajině.

K obsazení celého území DPR a LLR mohou podle něj ozbrojené síly Ruské federace potřebovat ještě jeden a půl až dva roky a tři roky na dosažení Dněpru.

"Pokud potřebujeme jít k Dněpru, pak tři roky. Pokud potřebujeme uzavřít DPR a LPR, musíme pracovat ještě minimálně rok a půl nebo dva. Pokud potřebujeme dosáhnout Lamanšského průlivu, pak mám svůj vlastní ideální plán,“ řekl zakladatel Wagnerů v rozhovoru se Semjonem Pegovem, vedoucím projektu WarGonzo.

Ruská agrese proti Ukrajině začala na příkaz prezidenta Vladimira Putina 24. února 2022. Kreml oznámil, že „speciální operace“ bude ukončena, až budou splněny všechny cíle (ty se ale mění velmi pružně, podle stavu války). Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že vojenská operace skončí, „až bude eliminována hrozba ze strany NATO“.

Verbální agresivita ruských médií stále roste, webový portál pravda.ru nepokrytě vyhrožuje Bulharsku, které dodalo granáty bránící se Ukrajině. V okamžiku střetu Ruska s NATO bude prý Bulharsko mezi prvními cíly ruských raket, jako odplata za dodávku zbraní na Ukrajinu.

Zdroj: kommersant.ru, pravda.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.