Putinův kuchař Prigožin obvinil Šojgua a Gerasimova z vlastizrady

Putinův kuchař Prigožin obvinil Šojgua a Gerasimova z vlastizrady
Autor fotografie: Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: Ilustrační fotografie
21 / 02 / 2023, 18:15

Šéf Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin obvinil ministra obrany Sergeje Šojgua a náčelníka generálního štábu ze snahy zničit jeho soukromou vojenskou společnost a přirovnal to ke zradě.

Podle Prigožina šéf ministerstva obrany a náčelník generálního štábu zakázali předávání munice jednotkám PMC.

Prigožinovo prohlášení zveřejnila jeho tisková služba na sociální síti Telegram.

„Ohledně dodávek střeliva Achmat a některé další jednotky se podělily o to, co mohly. Generálové, kteří jsou kolem vedení skupiny, podepisují dokumenty (včetně těch, kvůli kterým budou vojenskou prokuraturou umístěni do cely), aby nám poskytli munici, kterou dostáváme přímo. Náčelník generálního štábu a ministr obrany rozdávají napravo i nalevo. Příkazy, které říkají, že Wagnerově skupině nejen nedávat munici, ale ani nepomáhat leteckou dopravou.“

„Nyní přišla informace, že přeškrtli účtenku sapérských lopat, aby se tam chlapi mohli zakopávat. Existuje přímá opozice, které se neříká nic jiného než pokus zničit Wagner PMC. Dá se to přirovnat k vlastizradě. V okamžiku, kdy Wagnerova skupina bojuje o Bachmut a ztrácí každý den stovky svých bojovníků,“ řekl také Jevgenij Prigožin.

Nejvyšší rada Ukrajiny přijala rezoluci, kterou uznala ruskou zločineckou organizaci známou jako Wagnerovci za mezinárodní zločineckou organizaci. Pro toto rozhodnutí hlasovalo 333 poslanců.

Odpovídající rezoluce se podle rozhodnutí příslušného výboru navrhuje uznat ruskou zločineckou organizaci, známou jako Wagnerova skupina jako mezinárodní zločineckou organizaci a odsoudit činnost účastníků této mezinárodní zločinecká organizace a struktury v ní zapojené, včetně ruských vládních struktur jako státu agresora, a jejich jednotlivců.

Navrhuje se také apelovat na vlády a parlamenty států světa, aby uznaly Wagnerovu skupinu jako mezinárodní zločineckou organizaci, a to i pro nezákonný charakter aktivit jejích členů na Ukrajině a v dalších regionech světa.

Zdroj:Telegram, alldaily.ru, odessa-journal.com

Tagy článku