Putinův poradce: Estonsko a Lotyško ať se nás bojí!

Putinův poradce: Estonsko a Lotyško ať se nás bojí!
Autor fotografie: SVT|Popisek: Sergej Markov
11 / 11 / 2014, 15:45

11.11.2014 / Švédská televize SVT bude vysílat pravděpodobně nejděsivější ze všech rozhovorů, jaké dosud zazněly s lidmi z okolí Vladimíra Putina.

Zpravodajové SVT se v Moskvě setkali s Putinovým poradcem Sergejem Markovem. Na webu televize SVT už teď zveřejnili některé jeho alarmující výroky. Především ten, že dva členské státy EU Estonsko a Lotyšsko mají důvod bát se Ruska, protože používají represivního přístupu vůči ruské menšině.
Jako by Sergej Markov začal naplňovat stejný scénář uplatněný v případě Krymu a východní Ukrajiny. Reportérům dokonce naznačil, že by neměl potíže s tím vyvolat v Pobaltí nepokoje.

Švédsko strach mít nemusí, „uklidnil“ během rozhovoru švédské novináře. Jak se mu to podařilo, když v rozhovoru tento blízký Putinův poradce prohlásil také: „Jestli dojde k velké válce, je možné, že z těchto zemí (Estonsko, Lotyšsko) nezbude nic,“ uvidí dnes večer diváci švédské televize.

K situaci na Ukrajině Markov prohlásil, že anexe Krymu byla „sebeobrana proti nepřátelskému světu plnému rusofobie“. Rusofobii označil za problém vládnoucí elity na Západě. „Zastavte ve svých zemích rusofobii a pak se vám bude mnohem snáze žít,“ zformuloval jasnou výhružku demokratickému světu.

Jde-li o počátek koordinovaného Ruského pokusu o další expanzi, anebo extrémní názor jednotlivce z okolí Vladimíra Putina bude zřejmé v následujících dnech.

Psali jsme také:

Sto střetů letadel Ruska a NATO na hranici Evropy

Na Ukrajině začala skutečná válka!

Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!

Raptor: nejmodernější stíhač proti ruským protiletadlovým systémům

Tagy článku