Putinův propagandista o útoku na Polsko - představuji si vjezd Kadyrovců do Varšavy

Putinův propagandista o útoku na Polsko - představuji si vjezd Kadyrovců do Varšavy
Autor fotografie: By Kremlin.ru, CC BY 4.0|Popisek: Putin a jeho propagandista
30 / 12 / 2022, 14:30

Ruský propagandista Vladimir Solovjov zase vyhrožuje Západu a Polsku útokem ruské armády. Tentokrát navrhl, aby čečenské speciální jednotky „Achmat“ vstoupily do Varšavy.

Vladimir Solovjov je jedním z předních propagandistů Vladimira Putina. Téměř denně se objevuje ve veřejnoprávních médiích sledovaných miliony Rusů. Hájí invazi Ruské federace na Ukrajinu a tvrdí, že za válečné zločiny je výhradně odpovědné NATO.

Do svého programu na televizní stanici Rossija 1 zve různé komentátory. Téměř rok se zde mluví téměř výhradně o Ukrajině a snaží se zde ospravedlnit útok na suverénní zemi. Společně také kritizují podporu vládě v Kyjevě. Nedávno v programu Vladimira Solovjova tvrdili, že Rusko se musí připravit na válku s NATO, protože se Polsko chystá zaútočit na Kaliningrad.

Sám Solovjov v jednom z nedávných vysílání řekl: „Západní země poskytují spoustu systémů protivzdušné obrany, těžké techniky a raket, což znamená, že jsou nyní nahé (bezbranné). To znamená, že je možné je zasáhnout."

„Dovedu si snadno představit, že speciální jednotky „Achmat“ vstupují do Varšavy, aby zkontrolovaly situaci,“ řekl propagandista.

Achmat je speciální jednotka tvořená asi 2 000 muži. lidé. Je součástí sil čečenských ozbrojenců pod vedením Ramzana Kadyrova.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku