Putinův propagandista Solovjov: Sleduji situaci v Bělgorodské oblasti s obavami. S teroristy by se mohli vypořádat Čečenci

Putinův propagandista Solovjov: Sleduji situaci v Bělgorodské oblasti s obavami. S teroristy by se mohli vypořádat Čečenci
Autor fotografie: Dmitry Astakhov / Government.ru, CC BY 4.0|Popisek: Ramzan Kadyrov
05 / 06 / 2023, 14:00

Operace partyzánských jednotek, která si říká Legie svobodného Ruska, nemohly ujít bedlivé pozornosti kremelského propagandisty Vladimira Solovjova. Ten míní, že by se s partyzánskou jednotkou, kterou nazývá teroristy či bandity, mohli vypořádat Čečenci.

Na sociální síti Telegram Solovjov vyjádřil své obavy o situaci v Bělgorodské oblasti, kde Legie Svobodného Ruska nyní vyvíjí své aktivity. ,,Nejvyšší velitel to samozřejmě ví lépe. Rád bych vám ale připomněl, že s teroristy, kteří vpadli do oblasti Belgorod, by se mohly vypořádat síly čečenských jednotek," napsal Solovjov.

Podle něho jsou pro úspěšnou likvidaci ,,banditů" na ruském území zapotřebí speciální znalosti, výcvik a protiteroristické zkušenosti. A ty mají právě Čečenci, kteří jsou kromě jiného známí pro svou krutost.  ,,Celkem počet čečenských bojovníků v praporech a plucích mocenských a vojenských struktur přesahuje 70 tisíc lidí. To jsou tři armády!" uvedl dále Solovjov. Kromě toho mají podle Solovjova moderní techniku, patřičný výcvik a odhodlání, takže by bylo ,,moudré rozhodnutí" kadyrovce nasadit právě do Bělgorodské oblasti.  

Solovjov je znám ako člověk, který patří právě k nejbližším v Putinově okolí, od ruského prezidenta dostal před 9 lety státní vyznamenání. Je to ale také člověk, který figuruje na poměrně dlouhém sankčním seznamu Evropské unie, a to zejména za své výroky, kterými přiživuje ruskou vojenskou agresi na Ukrajině. Byl mu také zabaven majetek za 8 milionů eur.

Solovjov je současně člověkem, který mění televizní pořady v jakési obskurní show, kdy s oblibou hraje na nízké půdy, překrucuje skutečnosti a vystupuje afektovaně až teatrálně. Veřejný prostor zaplňuje již nějaký čas svými velmi kontroverzními výroky, které přizpůsobuje kremelské propagandě přesně tak, aby souznily s ruskými zájmy.

Zdroj: Telegram Vladimira Solovjova

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.