Putinův vrchní propagandista Solovjov: Jaderná válka je nevyhnutelná, Washington či Paříž přestanou existovat

Putinův vrchní propagandista Solovjov: Jaderná válka je nevyhnutelná, Washington či Paříž přestanou existovat
Autor fotografie: Kremlin.ru, CC BY 4.0|Popisek: Vladimir Solovjov při rozhovoru s Vladimirem Putinem
10 / 05 / 2023, 14:30

Vladimir Solovjov, nepřehlédnutelná figura kremelské propagandy, prohlásil, dal opět po nějakém čase o sobě vědět. Tentokrát prohlásil, že jaderná válka je nevyhnutelná a neopomněl přidat ráznou výhrůžku členským státům NATO.

Vladimira Solovjova širší veřejnost zná pro jeho velmi útočné výpady proti všem oponentům a kritikům ruských pořádků. Kremelský moderátor a především propagandista poměrně zručně a často ,,žongluje" s jadernou válkou. Na začátku tohoto roku navrhl shodit taktickou jadernou bombu na území u hranic s Polskem, aby bylo zabráněno dodávkám zbraňových systémů napadené zemi.

Nyní prohlásil, že jaderná válka se Západem je nevyhnutelná. Rusko by tak mělo vyhlásit ultimatum Severoatlantické alianci a namířit jaderné rakety na předem vytipovaná místa členských zemí, které vlastní nukleární zbraně. Totéž se má týkat jejich spojenců, které jaderné kapacity nemají. Pokud by ultimatum nebylo ze strany NATO splněno, pak by byl Washington, Paříž či Londýn proměněny v prach. Jako vždy se však jedná o planou výhrůžku, která je určena především ,,domácímu publiku".

Solovjov je znám jako člověk, který patří k nejbližším v Putinově okolí, od ruského prezidenta dostal před 9 lety státní vyznamenání. Je to ale také člověk, který figuruje na poměrně dlouhém sankčním seznamu Evropské unie, a to zejména za své výroky, kterými přiživuje ruskou vojenskou agresi na Ukrajině. Byl mu také zabaven majetek za 8 milionů eur.

Solovjov je současně člověkem, který mění televizní pořady v jakési obskurní show, kdy s oblibou hraje na nízké půdy, překrucuje skutečnosti a vystupuje afektovaně až teatrálně. Veřejný prostor zaplňuje již nějaký čas svými velmi kontroverzními výroky, které přizpůsobuje kremelské propagandě přesně tak, aby souznily s ruskými zájmy.

Zdroj: Telegram

Tagy článku