Francouzské obyvatelstvo může být nahrazeno muslimským, řekl politik. Čeká ho soud za podněcování nenávisti

Francouzské obyvatelstvo může být nahrazeno muslimským, řekl politik. Čeká ho soud za podněcování nenávisti
Autor: flickr.com|Popisek: muslimské děti
11 / 03 / 2017, 10:00

Starosta francouzského města Beziers Robert Menardu pozornil minulý rok na problém muslimských žáků ve svém městě.

 Menard, který je známým politikem a spojencem Národní fronty Marine Le Penové, minulý rok prohlásil, že je ,,příliš mnoho muslimských dětí ve školách, což je problém". K tomuto výroku dodal, že existují limity tolerance.  Veřejně také řekl, že etničtí Francouzi mohou v budoucnu být nahrazeni muslimským.

Za své výroky si vysloužil kromě ostrých kritických reakcí také pozitivní ohlasy. Ne však u soudu, který s ním právě kvůli jeho výrokům začal, a jenž Menarda obvinil z podněcování nenávisti k náboženské skupině osob.

Podle žalobce zredukoval starosta dotčené muslimské školáky na ,,přítěž pro společnost" a nazíral na ně jen skrze náboženský pohled.

Menard, jenž se ve středu zúčastnil prvního stání, s obviněním zásadně nesouhlasí a u soudu prohlásil, že nechtěl nikoho svými výroky stigmatizovat. Jen upozornil na skutečný ,,stav věcí", který panuje ve jím řízeném městě. Podotkl také, že před 25 lety neměly francouzské školy stejné složení žáků jako dnes.

Pokud bude starosta uznán vinným, hrozí mu pokuta ve výši 1 800 Euro. Pokud by však odmítl zaplatit, tak může jít do vězení ,,natvrdo".

 

psali jsme:

"Uprchlíci přicházejí..." Burcuje pravicový starosta ve francouzském Béziers

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace