Pyrotechnici v Kolíně nad Rýnem zneškodnili leteckou pumu z druhé světové války

Pyrotechnici v Kolíně nad Rýnem zneškodnili leteckou pumu z druhé světové války
Autor: Flickr.com|Popisek: bomba
12 / 12 / 2016, 18:30

Pyrotechnikům se podařilo v Kolíně nad Rýnem zlikvidovat asi tunovou nevybuchlou pumu z druhé světové války.

Ta byla nalezena ráno kolem šesté hodiny při výkopových pracích mezi nádražím Deutz a přilehlým výstavištěm. tisíce lidí musely být narychlo evakuovány, aby mohla být puma zneškodněna. 

Fliegerbombe #Deutz: Entschärfung beginnt, Evakuierung abgeschlossen, alle Sperrungen sind eingerichtet. //t.co/EUTjJFbbUP

— Stadt Köln (@Koeln) 12. prosince 2016

Evakuace se dotkla i několika obytných domů, ale také například německé televize RTL. Bombu se pak podařilo zneškodnit okolo 15:30. Následně byla zrušena všechna opatření, která omezovala pohyb lidí i dopravu.

 

Zdroj: focus.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace