Rabování na Ukrajině - Rusové kradou i vysílací věže mobilních operátorů. Nokia chce přesto do Ruska dodávat

Rabování na Ukrajině - Rusové kradou i vysílací věže mobilních operátorů. Nokia chce přesto do Ruska dodávat
Autor fotografie: Pixabay, free for commercial use
09 / 11 / 2022, 14:00

Rusové pokračují v drancování okupovaných území Chersonské oblasti a ničí civilní infrastrukturu, informoval o tom v úterý generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny. Ruské jednotky rozebírají a odvážejí dokonce i vysílací věže mobilních operátorů na Ukrajině.

„Podél vodní nádrže Kachovka se 7. listopadu po cestě pohybovala kolona kamionů s domácími spotřebiči a stavebním materiálem. Zařízení, mobilní komunikační věže ukrajinských operátorů jsou demontovány a odváženy, “ uvedl generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny.

U Berysława Rusové vyhodili do vzduchu elektrické vedení a zařízení solárních elektráren. Sbírky, nábytek a vybavení byly odvezeny z regionálního muzea umění v Chersonu.

Ve světle uvedených informací je opravdu zvláštní, že finská Nokia poslala žádost na Úřad pro průmysl a bezpečnost USA a finské ministerstvo zahraničních věcí, kdy žádá o povolení dodávek telekomunikačních zařízení do Ruska, kdy se jedná údajně o realizaci dříve uzavřených smluv.

Nokia původně oznámila ukončení dodávek na ruský trh už v březnu tohoto roku, ale slíbila, že servis bude i nadále poskytovat. Švédský Ericsson ruský trh již zcela opustil, stejně jako Cisco Systems.

Otázkou je, proč Nokii toto povolení vůbec dávat. Potřebují snad Rusové na něco mobilní telefony?

Zdroj: releasespoint.com, tvp.info

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.