Raději budu chudý pán než bohatý sluha, velebí Brexit slavný britský herec

Raději budu chudý pán než bohatý sluha, velebí Brexit slavný britský herec
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: Michael Caine
07 / 04 / 2017, 12:00

Slavný britský herec, který prorazil i v Hollywoodu, velebí Brexit.

Michael Caine chválí rozhodnutí britské vlády uskutečnit Brexit, tedy odchod země ze svazku EU. O tom již minulý rok v červnu rozhodli občané v referendu.

V rozhovoru pro americkou televizi Sky News Caine prohlásil, že je optimistický ohledně další budoucnosti Velké Británie, která už bude mimo blok. Vše bude podle herce  po administrativním dotažení Brexitu v tomto ohledu v pořádku.

 související: Proste na kolenou průměrné Američany za šanci, kterou jste dostali! Sjel hollywoodskou elitu jejich hvězdný kolega

,,Volil jsem Brexit, je to můj vnitřní poctit. Raději budu chudým pánem než bohatým sluhou," prohlásil pro americkou televizi slavný herec. ,,Mé rozhodnutí nebylo o rasismu, imigraci nebo něčem jiném, bylo o svobodě," rozvedl Caine své důvody, proč hlasoval pro vystoupení Velké Británie z EU.

Herec trvá na tom, že není důvodu se bát dalšího osudu Velké Británie mimo EU. Podle něho bude nyní britská politika o ,,prošlapávání nových cest". ,,V politice se vydáváte tam, kde jste předtím nikdy nebyli, takže obvykle se ztratíte, ale pak najdete cestu ven," řekl Caine.

Dodal, že bylo lepší ze svazku EU odejít, ledaže by se uskutečnily v tomto společenství zcela zásadní změny. Podle Caina nemůže být státům z Bruselu diktováno ,,tisíci anonymními státními předníky".

 

psali jsme:

Slavný herec zpražil celý Hollywood: Drž hubu ohledně Trumpa!

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.