Radek John se vrací do médií a stává se šéfredaktorem

Radek John se vrací do médií a stává se šéfredaktorem
Autor fotografie: Security media|Popisek: Radek John
15 / 09 / 2014, 07:30

Praha 15. 9. 2014
Šéfredaktorem on-line verze Security magazínu, jednoho z nejstarších tištěných médií v České republice, se od září letošního roku stává Radek John.

Ten po svém čtyřletém politickém angažmá, v němž se zasazoval mimo jiné o „rozhýbání“ policie, aby konečně začala vyšetřovat korupční kauzy i v nejvyšších patrech politiky, prosadil jako ministr vnitra nezávislého policejního prezidenta, který nastartoval lepší fungování policie v této oblasti.
Nyní se Radek John vrací k novinářské práci na tématech, kterým se ve svém profesním životě věnoval jako novinář i jako politik.
Vždycky jsem se zabýval tím, co nás ohrožuje ať už jako občany nebo jako lidské společenství. Proto jsem se věnoval problému drog, šíření nemoci AIDS, špatnému fungování policie při zajišťování bezpečnosti občanů a vyšetřování zločinů, i novým hrozbám, které přináší vývoj lidské společnosti. Security magazín považuji za ideální platformu pro to, abych v těchto aktivitách pokračoval,“ řekl Radek John při svém uvedení do funkce šéfredaktora.

Co je Security magazín:

První český časopis o bezpečnosti, slavící letos dvacet let na trhu tištěných médií, současně s personálním posílením své redakce dnes představuje novou podobu on-line verze. Ta se zaměří na bezpečnost ve všech jejích aspektech, počínaje bezpečností občanů, komerční bezpečností, ochranou před riziky a nebezpečími, jenž přináší současný svět. Čtenáři zde naleznou aktuální zprávy o vývoji světových konfliktů, hrozbách představovaných terorismem i epidemiemi smrtelných nemocí, o bezpečnostní situaci ve světě i v České republice. Pro odbornou veřejnost budou zveřejňovány trendy kriminality i ochrany před ní, informace o nové a připravované legislativě týkající se bezpečnosti i nových technologiích umožňujících kvalitnější ochranu osob i objektů soukromých, firemních i vlastněných státem. Tedy o všem, co zvyšuje bezpečnost před novými hrozbami.

Kdo je Radek John:

Bývalý reportér časopisu Mladý svět, redaktor a později šéfredaktor televizního pořadu Na vlastní oči a všech dalších publicistických pořadů televize Nova, moderátor cyklu Bez cenzury, spisovatel, který vydal úspěšné tituly jako Memento, Džínový svět, Jak jsem viděl Ameriku, scenárista filmů Bony a klid, Proč?, Sněženky a machři, Tankový prapor a dalších. Od června 2009 do února 2013 byl předsedou politické strany Věci veřejné. Od července 2010 do dubna 2011 působil ve funkci ministra vnitra a místopředsedy vlády, v květnu 2011 ve funkci místopředsedy vlády a předsedy Vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí Nečasova kabinetu, v němž také zastával funkci ministra vnitra.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.