Řádí v Londýně Jack „probodávač“ nebo teroristé? Policie našla pět ubodaných za týden

Řádí v Londýně Jack „probodávač“  nebo teroristé?  Policie našla pět ubodaných za týden
28 / 04 / 2017, 13:30

Londýnská policie vyšetřuje smrt muže, který byl nalezen ubodaný v autobuse v centru metropole. Případ však není ojedinělý. Podle informací ze servu The Guardian přišlo takto jen za minulý týden o život pět lidí.

Poslední oběť, ubodaný čtyřicátník, byl nalezen v autobuse č. 189 blízko Dorsetského náměstí v pátek brzy ráno. Záchranáři se sice pokoušeli muže oživit, ale podle všeho byl mrtvý na místě. 

Tiskový mluvčí londýnské policie uvedl, že pozůstalí po oběti byli informováni, nicméně  v souvislosti nikdo nebyl zadržen. „ Detektivové operují na místě činu a sbírají informace, kdy a kde k vraždě došlo,“ uvedl mluvčí. Policie tedy neví, zda se jednalo o nahodilý čin, nebo čin masového vraha. Vyloučen není ani motiv terorismu.    

Minulý víkend byli tímto způsobem brutálně ubodány tři lidé včetně 17letého chlapce a 24letého muže. Z britských policejních statistiky vyplývá, že v roce 2016 došlo ke 14% nárůstu zločinů spáchaných pomocí střelné zbraně a nože. Šéf národní policejní rady Bill Skelly ve čtvrtek konstatoval, že tento trend sice po mnoho let klesal, v posledních letech však prudce vzrostl. Policie podle Skellyho bude pokračovat v preventivních prohlídkách a bude se snažit zabavit tyto nelegální zbraně, než dojde k jejich použití. 

Londýnská policie je po nedávných tragických incidentech v okolí parlamentu plně v pohotovosti. Ve čtvrtek zatkla muže ozbrojeného noži, který se pohyboval v jeho blízkosti. Zadržený na základě protiteroristického zákona měl u sebe nejméně tři nože v černé tašce. Policisté nevylučují, že muž měl v úmyslu spáchat teroristický útok, tato informace však ještě nebyla oficiálně potvrzena. V okolí britského parlamentu platí zostřená bezpečnostní opatření poté, co 22. března vjel na nedalekém Westminsterském mostě útočník Chalid Masúd automobilem do lidí. Pak před parlamentem ubodal policistu, který je jednou z pěti obětí atentátu. Následně policie útočníka zastřelila.

zdroj: The Guardian

autor: Jan Blažek

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace