Židé ze strachu před radikálním islámem a antisemitismem opouští Evropu

Židé ze strachu před radikálním islámem a antisemitismem opouští Evropu
Autor fotografie: Pixabay
02 / 10 / 2016, 17:30

Od roku 1945 opustilo Evropu přes tři miliony Židů. Kvůli antisemitismu a radikálnímu islámu.

"Situaci Židů v současné Evropě lze přirovnat k člověku, který stojí na kolejích, po kterých jedou proti sobě dva vlaky. Jeden představuje radikální islám a islámský terorismus ... druhý vlak je antisemitismus a krajní pravice ve staré Evropě," uvedl v Evropském parlamentu vrchní moskevský rabín Pinchas Goldschmidt. Zdroj: The Jerusalem Post

Příliv statisíců muslimských uprchlíků znepokojuje evropské Židy. Opouští Evropu.

Obě hrozby existenčně ohrožují evropské Židy a jsou příčinou toho, že "desetitisíce Židů opouštějí Francii, Belgii a další evropské země," uvedl Goldsmith a doplnil, že díky současné situaci se vysoké procento Židů obává chodit o židovských svátcích do synagog. Antisemitismus je v evropských zemích na denním pořádku a dokonce "40 procent z 1200 Židů ve Francii uvedlo v průzkumu, že z obav před nenávistnými útoky přestali nosit viditelné symboly židovství."

Vrchní rabín Bruselu řekl v pondělí pro izraelskou rozhlasovou stanici, že "není budoucnosti pro Židy v Evropě". 

Vrchní rabín současně vyzval europarlament k vytvoření pracovní skupiny, která by se měla zabývat bojem proti islámskému terorismu. "Radikální islám válku proti Evropě nevyhraje díky svojí síle, ale pouze kvůli slabosti Evropské unie."

Současně rabín odsoudil pokusy pravicových politických stran v mnoha evropských zemích zakázat židovskou praxi obřízek a přípravu košer masa. "Budeme pokračovat v odhalování fanatiků a antisemitů, kteří chtějí bojovat proti judaismu pod falešnou a politicky korektní vlajkou za "práva dětí a práva zvířat, " upozornil Goldsmith.

Židé utíkají z Evropy. Předzvěst hodně špatných časů pro všechny Evropany

Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz řekl: "Když vidíme, jak klesá židovská populace v Evropě, která se od roku 1945 snížila z téměř čtyř milionů na sotva více než jeden milion, je nejvyšší čas proti tomu přijmout co nejdříve účinná opatření a vydat jasná politická prohlášení. Evropa se musí pro své židovské občany stát lepším domovem."

 Lano je Dnes si celý svět připomíná holokaust. A Židé opět utíkají z Evropy, ale i před muslimy

Tagy článku