Radikální islámisté zneužívají Bundeswehr jako svůj výcvikový tábor

Radikální islámisté zneužívají Bundeswehr jako svůj výcvikový tábor
Autor fotografie: Youtube|Popisek: Bundeswehr
09 / 03 / 2015, 07:30

Německá vojenská kontrarozvědka varuje: radikální islamisté by mohli zneužívat německou armádu jako výcvikový tábor.

S varováním přišel šéf německé vojenské kontrarozvědky Christof Gramm pro deník Die Welt a řekl: "Identifikovali jsme více než 20 bývalých vojáků Bundeswehru, kteří prokazatelně odcestovali do bojových oblastí v Sýrii a Iráku, nicméně nejednalo se o aktivní vojáky." 

Ozbrojené síly SRN - Bundeswehr - se skládají z ozbrojených sil a civilních složek. Velitelem Bundeswehru je v době míru ministr obrany, v případě války spolkový kancléř. Ozbrojené složky mají 248 tisíc vojáků. Zdroj: wikipedia

Uvedl také, že se může jednat o větší počet vojáků v německé armádě, kteří jsou náchylní k extremistickým názorům. Proto požaduje větší pravomoce pro kontrarozvědku, aby ta byla schopna prověřovat kandidáty už při základním výcviku.  


Zdroj: YouTube, Capture Miami

Psali jsme také:

Ruské tanky mohou být za dva dny na Slovensku, Slováci nechtějí do armády

Rusko povolává zálohy. To je reakce na aktivity NATO a USA

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace