Rajoy vyzval Katalánce, aby se vzdali plánů na nezávislost

Rajoy vyzval Katalánce, aby se vzdali plánů na nezávislost
06 / 10 / 2017, 07:00

Španělský premiér Mariano Rajoy dnes znovu vyzval vůdce katalánské regionální vlády Carlese Puidgemonta, aby odvolal plány na vyhlášení nezávislosti a předešel tak "většímu zlu". V rozhovoru s agenturou EFE Rajoy řekl, že řešením v Katalánsku je okamžitý návrat k zákonnosti a pořádku.

Rajoy požaduje od Katalánska a co nejrychlejší potvrzení, že nedojde k jednostrannému vyhlášení nezávislosti. Upozornil, že tímto způsobem se všichni vyhnou "většímu zlu".

Rajoy, jehož odhodlání posílilo před dvěma dny razantní vystoupení krále Felipa VI. proti separatistům, neupřesnil, co si pod větším zlem představuje. Španělská ústava ale umožňuje madridské vládě pozastavit fungování autonomních orgánů v Katalánsku a případně tam i vyhlásit stanné právo. Už nyní kontroluje Madrid velkou část financí regionální vlády.

 

Zdroj: ČTK

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.