Raketa Vulcan ukončí závislost USA na Rusku

Raketa Vulcan ukončí závislost USA na Rusku
Autor: ULA|Popisek: Raketa Vulcan
16 / 04 / 2015, 16:30

V pondělí představila společnost vynášející americké satelity novou, znovupoužitelnou raketu Vulcan.
Ta by měla v roce 2019 ukončit závislost USA na ruských raketových motorech.

United Launch Alliance (ULA) je společným podnikem firem Lockheed Martin Corp a Boeing Co. Podle ULA více než milion lidí hlasovalo online, aby se raketa jmenovala podle domovské planety Spocka ze Star Treku.


První fázi rakety pohánějí motory vyvinuté společností Blue Origin, kterou založil otec Amazonu, Jeff Bezos. Konstrukce, která umožní návrat motoru a po repasi jeho opětovné použití má pomoci k výhře nad konkurencí od SpaceX. Motor, který bude chráněn při návratu do atmosféry tepelným štítem, bude zachycen helikoptérou.

Opětovné použití motorů ušetří ULA přibližně 100 miliónů dolarů u menších raket a až 200 u těch velkých.

Zdroj: Reuters, United Launch Alliance
 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace