Raketový útok na civilní letiště v Turecku

Raketový útok na civilní letiště v Turecku
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), William John Gauthier|Popisek: Diyarbakir Airport
28 / 08 / 2016, 12:00

Čtyři rakety dopadly v sobotu večer na civilní letiště ve městě Diyarbakir na jihovýchodě Turecka.

Istanbul 28. srpna (ČTK) - Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní média, podle nichž se pasažéry podařilo evakuovat a nejsou zprávy o obětech. Úřady připisují atentát kurdským radikálům.

 

Rakety mířily na policejní stanoviště u VIP salonku terminálu. Podle místního guvernéra Huseyina Aksoye nedošlo k žádnému vážnému narušení letového provozu.

Kurdští separatisté bojující za autonomní Kurdistán v posledních týdnech zvýšili četnost a intenzitu svých útoků zejména na představitele tureckýchbezpečnostních složek. Páteční exploze bomby poblíž policejní stanice ve městě Cizre na jihovýchodě země zabila 11 lidí a dalších 78 zranila.

Turecké úřady označují kurdské bojovíky za teroristy a podnikají proti nim výpady.

 Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), William John Gauthier

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace