Rakouská armáda nakupuje další licence virtuálního bojiště od Bohemia Interactive

Rakouská armáda nakupuje další licence virtuálního bojiště od Bohemia Interactive
Popisek: VBS3
05 / 12 / 2015, 15:00

Bohemia Interactive Simulations, globální vývojář simulačních softwarových řešení, dnes oznámila, že rakouské ozbrojené síly získaly další licence Virtual Battlespace 3 (VBS3), což pomůže zvýšit výkon rakouského Simulačního střediska pro virtuální školení a simulace.

Herní společnost Bohemia Interactive je veřejnosti nejvíce známá jako tvůrce úspěšné hry Operace Flashpoint. Zkušenosti z vývoje realistických her umožnily před dvanácti lety vznik samostatné firmy Bohemia Interactive Simulations, která vyvíjí armádní simulátory a simulační výcvikové systémy. 

"Těšíme se, že poskytneme naše nejnovější na hrách založené technologie ve VBS3 na podporu simulací a vzdělávacích potřeb rakouských ozbrojených sil," řekl Pete Morrison, Co-CEO společnosti Bohemia Interactive Simulations. "Rakousko se tak připojí k rostoucímu počtu evropských a NATO armád, kterým VBS3 výrazně rozšiřuje jejich trénink." 

VBS3 poskytuje dokonalé virtuální prostředí, které pomáhá vojákům trénovat taktiku, mise a standardní operační procedury. S modulem After Action Review pomáhá software vojákům myslet, dělat rozhodnutí a zlepšovat komunikaci předtím, než vyrazí na živé cvičení.

VBS3 používá například US Army, US Marine Corps, Britské ministerstvo obrany, Bundeswehr, armády Švédska, Kanady a dalších států.

Na systému VBS3 je založen například i nový simulátor tanku Leopard 2 od Rheinmetall Defence Electronics určený pro základní a rozšířený výcvik operátorů těchto nejlepších světových tanků.

Zdroj: bisimulations.com

Tagy článku