Rakouská policie je přetížená. Na ochranu nastupuje i rakouská armáda

Rakouská policie je přetížená. Na ochranu nastupuje i rakouská armáda
01 / 08 / 2016, 17:15

Rakouští vojáci dnes podle agentury AP začali střežit zahraniční ambasády a další exponované objekty ve Vídni.

Vídeň 1. srpna (ČTK) - Nahradí přetížené policisty, kteří se zaměří na jiné úkoly spojené s migrační krizí a teroristickými hrozbami.

Více než stovka vojáků střeží ve Vídni 20 velvyslanectví a dalších mezinárodních objektů, včetně sídla OSN. Mluvčí armády řekl, že vojáci jsou ozbrojeni a při mimořádných událostech mohou zbraně použít. Pro zadržení podezřelých osob ale musí zavolat policii.

Rakouský deník Der Kurier upozornil, že policie čelí personálnímu nedostatku, a proto požádala armádu, aby převzala část jejích činností. Cílem výpomoci je umožnit strážcům zákona, aby se více věnovali úkolům cizinecké a kriminální policie, které jsou potřeba pro zvládnutí migrace. Podle deníku Die Presse to řekl rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace