Rakouská policie k dnešní hrozbě teroristických útoků: Není důvod k panice

Rakouská policie k dnešní hrozbě teroristických útoků: Není důvod k panice
04 / 08 / 2016, 15:30

Kvůli výhrůžkám zvýšilo dnes Rakousko ostrahu některých policejních stanic v zemi, ale například i vídeňského letiště a hlavního nádraží.

Vídeň (ČTK) -  Anonymní hrozba teroristickým útokem přišla podle úřadů e-mailem "z džihádistických kruhů", informovala agentura APA. Zvýšená bezpečnostní opatření se dotkla policejních stanic ve Vídni a spolkových zemích Dolní Rakousy a Štýrsko. Ostrahu úřady posílily také na vídeňském letišti, které rovněž dostalo výhrůžku. Policie prohledala i hlavní nádraží rakouské metropole. Evakuace žádného z dopravních uzlů ale nebyla nutná.

Výhrůžky dostalo několik policejních stanic dnes ráno elektronickou poštou. Hrozba údajně pochází "z džihádistických kruhů". Co tomu nasvědčuje, ale vyšetřovatelé neuvedli. Rakouské úřady ze stejného e-mailu už v minulosti obdržely výhrůžky, uvedl mluvčí ministerstva vnitra Karl-Heinz Grundböck. Tentokrát ale text zmiňoval konkrétní místa, adresy a časy atentátů. Časové období pro útoky uvedené v e-mailu již pominulo, dodal mluvčí.

Podle Grundböcka není žádný důvod k panice. Teroristické útoky se nicméně v současnosti nedají vyloučit nikde v Evropě, dodal.

Vyšetřování případu převzal rakouský Spolkový úřad na ochranu ústavy a pro boj s terorismem (BVT), která plní funkci civilní kontrarozvědky.

 

Tagy článku