Rakouská policie k dnešní hrozbě teroristických útoků: Není důvod k panice

Rakouská policie k dnešní hrozbě teroristických útoků: Není důvod k panice
04 / 08 / 2016, 15:30

Kvůli výhrůžkám zvýšilo dnes Rakousko ostrahu některých policejních stanic v zemi, ale například i vídeňského letiště a hlavního nádraží.

Vídeň (ČTK) -  Anonymní hrozba teroristickým útokem přišla podle úřadů e-mailem "z džihádistických kruhů", informovala agentura APA. Zvýšená bezpečnostní opatření se dotkla policejních stanic ve Vídni a spolkových zemích Dolní Rakousy a Štýrsko. Ostrahu úřady posílily také na vídeňském letišti, které rovněž dostalo výhrůžku. Policie prohledala i hlavní nádraží rakouské metropole. Evakuace žádného z dopravních uzlů ale nebyla nutná.

Výhrůžky dostalo několik policejních stanic dnes ráno elektronickou poštou. Hrozba údajně pochází "z džihádistických kruhů". Co tomu nasvědčuje, ale vyšetřovatelé neuvedli. Rakouské úřady ze stejného e-mailu už v minulosti obdržely výhrůžky, uvedl mluvčí ministerstva vnitra Karl-Heinz Grundböck. Tentokrát ale text zmiňoval konkrétní místa, adresy a časy atentátů. Časové období pro útoky uvedené v e-mailu již pominulo, dodal mluvčí.

Podle Grundböcka není žádný důvod k panice. Teroristické útoky se nicméně v současnosti nedají vyloučit nikde v Evropě, dodal.

Vyšetřování případu převzal rakouský Spolkový úřad na ochranu ústavy a pro boj s terorismem (BVT), která plní funkci civilní kontrarozvědky.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace