Rakouské prezidentské volby zřejmě vyhrál Alexander Van der Bellen

Rakouské prezidentské volby zřejmě vyhrál Alexander Van der Bellen
04 / 12 / 2016, 17:15

V Rakousku skončily prezidentské volby. Poslední volební místnosti se zavřely v 17:00. První průběžné výsledky se čekají mezi 17:15 a 17:30.

 

Vídeň (ČTK)- Zahrnuty v nich přitom budou jen ty hlasy, které voliči vhodili přímo do uren. Hlasy z korespondenčního hlasování se budou sčítat až v pondělí.

Norbert Hofer už na svém Twitteru uznal porážku:

 

Na rozdíl od předchozích let budou předběžné výsledky známy o čtvrt až půl hodiny později. Ústavní soud, který zrušil květnové druhé kolo prezidentských voleb a nařídil jeho opakování, tentokrát totiž zakázal ministerstvu vnitra poskytnout údaje dřív než po uzavření posledních volebních místností. Předběžný výsledek hlasování ve volebních místnostech by měl být znám dnes v 19.30.

 

Ministr vnitra Wolfgang Sobotka dnes uvedl, že jeho úřad nezaznamenal žádné nesrovnalosti během hlasování. "Díky bohu," dodal. Oficiálně dnes Sobotka žádné výsledky nevyhlásí. Už dříve uvedl, že předběžný výsledek oznámí až po sečtení korespondenčních hlasů, tedy nejdříve v pondělí večer. Nevyloučil, že oficiální výsledek vyhlásí dokonce až v úterý.

 

 

 

Tagy článku